Hörnbox, med 1-vägsuttag, med 2-pol timer, relä 10A/230V, 15min-8tim, skruvanslutning, utanpåliggande montage. Fjällvit
E-nr:
1897976
Artikelnr:
EKO03430
EAN:
7020160343017
Serie:
ELKO RS
Färg:
Fjällvit RAL9010
Dokumenter
| Filnamn | Storlek |
|---|---|
Produktdatabladproduktdatablad-EKO03430.pdf |
18 kB |
BruksanvisningEKO_TimeDelaySwitch_2T10_HW_4325.pdf |
2 MB |
CertifikatI_41194_A1.pdf |
812 kB |
CertifikatSE-S-2101311R1.pdf |
199 kB |
Bruksanv3430.pdf |
109 kB |
FDVdok3430.pdf |
153 kB |
Produktinformation
Försedd med timer 18 979 60 och 1-vägsuttag med jord. Med inbyggd lysdiod, ram, centrumplatta och trycke av halogenfri termoplast. Fästskruvavstånd, 60 mm. Förinställd på 30min. För montage under överskåp eller i hörn. Tidsinställning: 15, 30min, 1, 2, 4, 8tim. Brytfunktion: 2-pol. relä. Resistiv last: 10A.Kapslingsklass: IP20. Fjällvit RAL9010
Teknisk specifikation
| Märkström | 10 A |
|---|---|
| Ue märkspänning | 250 V |
| Typ av nät | AC |
| Nätfrekvens | 50 Hz |
| Material | Termoplast |
| Ytfinish | Blank |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Montering | Med skruvar |
| Inbyggnadsdjup | 33 mm |
Miljödataprogram

ELKO har som mål att uppnå Net Zero till 2050. Vi arbetar med leverantörskedjan för att minska materialens miljöpåverkan och öka cirkulariteten.
Vårt miljödataprojekt bidrar till att förlänga produkternas livslängd och förbättra deras återvinningsbarhet.
Material
Förpackning utan plast
Ja
Förpackning med återvunnen kartong
Nej
SCIP-nummer
Eee54bcd-d473-46b9-b080-bb183c57a12c
Återbruk & Retur
Återtagande
Ja
Annat
Kvicksilverfri
Ja
Ingen del med mer än 0,1% kvicksilver på homogen materialnivå.
Miljövänlig förpackning
Nej
WEEE-märkning
Produkten måste kasseras på europeiska unionens marknader enligt specifik källsortering och aldrig kasseras i hushållssopor.
×


