Timer, RS, 16A, display, som visar återstående tid, On/on- eller on/off funktion, Renvit
Timer med display som visar återstående tid. Möjlighet att spärra tider både på max & min.
E-nr:
1887987
Artikelnr:
EKO30153
EAN:
7020161301535
Serie:
ELKO RS
Färg:
Renvit RAL9003
Dokumenter
| Filnamn | Storlek |
|---|---|
Produktdatabladproduktdatablad-EKO30153.pdf |
22 kB |
BruksanvisningEKO_DisplayTimer_16A_HW_4325.pdf |
1 MB |
CertifikatI_41648.pdf |
658 kB |
CertifikatP23227009.pdf |
370 kB |
CertifikatSE-S-2300257.pdf |
179 kB |
FDVdok30153.pdf |
558 kB |
NB Display Timer EKO30153.pdf |
3 MB |
P17222529.pdf |
210 kB |
Produktinformation
Timer som visar återstående tid innan frånslag. Programmerbar som On/on eller On/off. Ingång för extern styrning via tryckknapp. Möjlighet att spärra tider både på max och min. 16A, 2-pol mekaniska brytare. Montagedjup 25mm. Inställning: 1min......20min - 8h
Teknisk specifikation
| Märkström | 16 A |
|---|---|
| Ue märkspänning | 230 V |
| Typ av nät | AC |
| Nätfrekvens | 50 Hz |
| Nyans | Renvit (RAL 9003) |
| Material | Termoplast |
| Ytfinish | Blank |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Apparatmontering | Infälld |
| Montering | Med skruvar |
| Inbyggnadsdjup | 25 mm |
| IP-kapslingsklass | IP21 |
Miljödataprogram

ELKO har som mål att uppnå Net Zero till 2050. Vi arbetar med leverantörskedjan för att minska materialens miljöpåverkan och öka cirkulariteten.
Vårt miljödataprojekt bidrar till att förlänga produkternas livslängd och förbättra deras återvinningsbarhet.
Material
Förpackning utan plast
Nej
Förpackning med återvunnen kartong
Nej
SCIP-nummer
B4396e41-e6df-4fc6-bed3-68c96bc1ac9c
Återbruk & Retur
Återtagande
Ja
Annat
Kvicksilverfri
Ja
Ingen del med mer än 0,1% kvicksilver på homogen materialnivå.
Miljövänlig förpackning
Nej
WEEE-märkning
Produkten måste kasseras på europeiska unionens marknader enligt specifik källsortering och aldrig kasseras i hushållssopor.
×




