Ladduttag, PLUS, USB 3A infällt + Schuko, Laddström maximalt, 3.0A USB-C , 2,4A när USB-A port som används. Svart
E-nr:
5200482
Artikelnr:
EKO07452
EAN:
7020160745200
Färg:
Svart RAL9005
Dokumenter
| Filnamn | Storlek |
|---|---|
Produktdatabladproduktdatablad-EKO07452.pdf |
33 kB |
BruksanvisningEKO0745_EKO30139_HW_4325.pdf |
938 kB |
CertifikatI_42227.pdf |
454 kB |
CertifikatP20225093.pdf |
252 kB |
KopplingsschemaMFR98585_Socket_Outlet_USB_A_C_Wiring_Diagram_EN_1500x1500.jpg |
315 kB |
5200482 GDE45593-00.pdf |
432 kB |
DEKRA 35-110799.pdf |
2 MB |
FDVdok7452.pdf |
194 kB |
SEMKO 1920243.pdf |
448 kB |
Declaration of Conformity.pdf |
196 kB |
Produktinformation
Kombinerat ladduttag med USB av både typ A och typ C och 1 st Schuko uttag. Produkt passar i jordade anläggningar. Laddström maximalt 3.0A USB-C , 2,4A när USB-A port som används. Automatiskt överlast-, termiskt & laddningsskydd, levereras utan kombiram. PLUS Svart.
Teknisk specifikation
| Apparatmontering | Infälld |
|---|---|
| Montering | Med skruvar |
| Märkström | 16 A |
| Ue märkspänning | 250 V |
| Typ av nät | AC |
| Nätfrekvens | 50 Hz |
| Anslutningar - plintar | Snabbanslutning |
| Primär färg | Svart |
| Ytbehandling | Målad |
| Ytfinish | Matt |
| Bredd | 72 mm |
| Höjd | 72 mm |
| Inbyggnadsdjup | 33 mm |
| IP-kapslingsklass | IP20 |
Miljödataprogram

ELKO har som mål att uppnå Net Zero till 2050. Vi arbetar med leverantörskedjan för att minska materialens miljöpåverkan och öka cirkulariteten.
Vårt miljödataprojekt bidrar till att förlänga produkternas livslängd och förbättra deras återvinningsbarhet.
Material
Förpackning utan plast
Nej
Förpackning med återvunnen kartong
Nej
SCIP-nummer
877db2a3-bca0-49d1-8140-447880b153d6
Återbruk & Retur
Återtagande
Ja
Annat
Kvicksilverfri
Ja
Ingen del med mer än 0,1% kvicksilver på homogen materialnivå.
Miljövänlig förpackning
Nej
WEEE-märkning
Produkten måste kasseras på europeiska unionens marknader enligt specifik källsortering och aldrig kasseras i hushållssopor.
×






