Ladduttag USB 2.1A infällt. 2 portar med sammanlagt max 2.1A uteffekt oberoende av port. Totalt max 2.1A RS Renvit
E-nr:
5200444
Artikelnr:
EKO30141
EAN:
7020160301412
Färg:
Renvit RAL9003
Förpackning: ST
Dokumenter
| Filnamn | Storlek |
|---|---|
Bruksanv30141.pdf |
369 kB |
FDVdoc30141.pdf |
2 MB |
Produktinformation
Perfekt laddning av olika enheter via USB.
USB-ladduttag 2.1A för infällt montage i vanlig apparatdosa eller för utanpåliggande montage i förhöjningsram eller hörnbox.
Utspänning 5V= (+/- 5%). Kan ladda en, eller 2 apparater samtidigt.
Finns i Plus- och RS-design. Automatisk strömbegränsning.
Teknisk specifikation
Montagedjup 32mm.
Renvit RAL9003
| Nominell ingångsspänning: | 100-240 Va ±10 % |
| USB utgångsspänning: | 5 Vc ±5 % |
|
Nominell utgångseffekt: |
2.1 A om bara en utgång (vänster eller höger) används eller 1.05A om den vänstra och den högra utgången används samtidigt. |
| Strömförbrukning: | < 0,1 W (på stand-by) |
| Maximal utgångseffekt: | 10,5 W |
| Förväntad livslängd: | 30 000 timmar för en utgångseffekt på 10,5 W |
| Överspänningskategori: | OVC III |
| Isolationsklass: | Klass II |
| Montagedjup: | 32mm |
| Färg: | Renvit RAL9003 |
×


